Newborn - novorozenecké focení

Fotografování právě narozených miminek je potřeba domlouvat již před porodem, aby se našel vhodný termín pro fotografování. Newborn foto lze pořídit jen ve velmi krátké době po porodu. Ideální období je mezi 5 ‐ 14 dny věku miminka, maximálně do 3 týdnů. Miminka jsou v tomto věku hodně spavá a nechají se krásně polohovat, v pozdějším věku se při polohování budí.

Důležité je přijít na focení s dobrou náladou a dostatkem času. Délka focení se pohybuje mezi 1-3 hodinami, záleží na „náladě“ miminka a na jeho uspání. Proto doporučuji udržet miminko před fotografováním hodinku vzhůru a nakojit až v ateliéru. Miminko pak rychleji usne.

K fotografování používám množství dekorací, které s vámi při focení konzultuji. Pokud se budete fotit s miminkem, doporučuji vzít si sebou nějakou světlou a tmavou košili, tričko nebo tílko. Nedoporučuji oblečení s velkými nápisy či vzory.

Nestihnete-li vyfotit miminka do tří týdnů nezoufejte! Kolem 4měsíce věku, kdy děti sledují hračky, reagují na hlas a pasou koníčky je také vhodný čas na fotografování.

« zpět «
/